SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Champagnecoasters 6148386
*
nr 614 8386
Champagnecoasters
1 par, pläter, Sheffield, dia 20
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2009
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 19:09:03
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnecoaster champagnecoasters flaskunderlägg nysilver pläter sheffield silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Champagnecoasters
nr 614 8386
Champagnecoasters
1 par, pläter, Sheffield, dia 20
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/12 19:09:03 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnecoaster champagnecoasters flaskunderlägg nysilver pläter sheffield silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41